Mar
3
2013

Kanser Hastalığına Son Vitamin B17

 

Dünya uzun yıllardır kanser hastalığı ile mücadele vermekte, bu süreçte çoğu insan bu amansız hastalık sebebiyle yaşamını yitirmektedir. geçmiş yıllar ele alındığında kanser hastalığı sebebiyle meydana gelen ölümler sayılamayacak kadar fazlayken günümüzde modern tıp sayesinde bu sayı ciddi bir şekilde azalma göstermiştir. Bu alanda yapılan çalışmalar çeşitli testler ve uygulamalarla uzun yıllar denenerek başarıya ulaşılmıştır. Bu sayede kanseri yenen insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Yapılan tıbbi çalışmaların yanı sıra kanseri önleyici doğal besinler ve içerdikleri çeşitli vitaminler sayesinde kansere yakalanma oranı oldukça düşmekte ve hatta hiç görülmemektedir. işte bu vitaminlerden bir tanesi de B17 vitaminidir. 

Ülkemizde genel olarak bilinmemesi ile birlikte bazı gıdaların içerisinde çeşitli vitaminler bulunmaktadır. Örneğin, acı kayısı çekirdeğinde bulunan Amigdalin ya da  B17 vitamini, başka hiçbir yiyecekte bu kadar fazla bulunmamaktadır. Acı kayısı çekirdeğinde b17 vitamininin oranı %6 ‘ dır. Bu madde ABD’de kanseri engelleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.  Amerikanın yanı sıra avrupa ükelerinde de kullanılan Amigdalin ya da  B17 vitaminin insan sağlığı açısından sahip olduğu değer oldukça fazladır.

Ülkemizde yoğun olarak kayısı üretimi yapılan şehirlerden biri olan Malatya’daki çekirdek üreticileri bu çalışmalar için ciddi bir kaynak oluşturmakta ve çeşitli projeler için ciddi anlaşmalar imzalanmaktadır. Amigdalin veya Vitamin B17 ‘nin üretiminin çok zor olmadığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkarılmış ve ülkemizde de üretiminin yapılabilmesi için çalışmalar başlatılmıştır. Bu sayede hem ciddi bir dış ticaret kaynağı oluşturulacak, hem de önemli bir sağlık sorununun çözülmesinde büyük bir adım atılacaktır.

* Alıntıdır (http://www.bilgimasasi.com/b17-vitamini-nelerde-bulunur-b17-vitamini-faydalari-nelerdir/)

 

Yorum ekle

  Country flag

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Aylara Göre

En Son Yorumlar

Gösterme